Rękaw ozonowy – jak wygląda zabieg i ile kosztuje?

Komentowany: Brak komentarzy

Fotolia_42267480_Subscription_Monthly_M

Ozonoterapia, a dokładnie terapia tlenowo-ozonowa to jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych, która już od wielu lat jest stosowana jako metoda wspomagająca podstawowe leczenie. W szczególności, w przypadkach, gdy tradycyjne techniki medycyny konwencjonalnej nie przynoszą zadowalających efektów zdrowotnych. W Polsce ozonoterapia po raz pierwszy została zastosowana w 1986 roku przez prof. Zygmunta Antoszewskiego. Obecnie jednak leczenie ozonoterapią znajduje coraz to większe uznanie oraz zastosowanie w różnych medycznych specjalnościach zarówno u nas w kraju, jak i za granicą. Również wybór technik leczenia ozonem jest dosyć szeroki – w metodach inwazyjnych, to autohemotransfuzja jest zaliczana do najbardziej skutecznych, natomiast w przypadku metod nieinwazyjnych, czyli tych stosowanych zewnętrznie do najbardziej popularnych ze względu na szybkie osiągnięcie rezultatów zalicza się tzw. suche kąpiele z wykorzystaniem specjalnych rękawów (butów) ozonowych.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem rękawów ozonowych?

Suche kąpiele polegają na nałożeniu na chore miejsce specjalnie przygotowanego worka foliowego, który wykonany jest z niezwykle szczelnego i odpornego na ozon materiału. Następnie rękaw jest podłączany do specjalistycznego aparatu ozonowego, w którym znajduje się mieszanina tlenowo-ozonowa o zmiennych stężeniach.

Oddziaływanie ozonu na chorą skórę powinno trwać przez minimum 30 minut, jednak długość pojedynczego zabiegu jest ściśle zależny od rodzaju choroby oraz stopnia jej zaawansowania. Cała terapia powinna zawierać około 10-15 zabiegów, które należy przeprowadzać codziennie. Koszt jednego zabiegu w wykorzystaniem rękawa (buta) ozonowego wynosi około 70-90 zł. Do tego należy doliczyć opłatę za wcześniejszą konsultację lekarską. Warto jednak zaznaczyć, iż terapia ozonowa w porównaniu z farmakoterapią jest o wiele skuteczniejsza, ale także tańsza, ponieważ powoduje znaczne skrócenie czasu leczenia.

Zewnętrzne działanie ozonu na miejsce zajęte chorobą:

  • działa bakteriobójczo, wirusobójczo i grzybobójczo,
  • pobudza proces ziarninowania,
  • poprawia naskórkowania,
  • poprawia miejscowe ukrwienie tkanek.

.