Kroplówka ozonowa – ile trwa zabieg oraz cała terapia?

Komentowany: Brak komentarzy

kroplówkaPrzed samym zabiegiem z kroplówką ozonową oraz rozpoczęciem całej terapii każdy pacjent musi udać się na wizytę do lekarza, który ocenia stan zdrowia oraz ewentualne przeciwwskazania do ozonoterapii. Wywiad jest przeprowadzany na podstawie dokumentacji medycznej, historii przebytych chorób oraz liście aktualnie zażywanych leków – należy więc przygotować niezbędne dokumenty oraz odpowiednie informacje przed wizytą u lekarza.

Jak wygląda i ile trwa zabieg z kroplówką ozonową?

Kroplówka ozonowa, jak sama nazwa wskazuje polega na podaniu pacjentowi kroplówki z solą fizjologiczną, która wcześniej została specjalnie naozonowa przy wykorzystaniu mieszaniny tlenowo-ozonowej o odpowiednim stężeniu. Zabieg trwa około 30 minut. Aplikacja mieszaniny odbywa się poprzez wkłucie do żyły pacjenta, zwykle w miejscu zgięcia łokciowego.

Już po pierwszym zabiegu odczuwalne są efekty i zmiany zachodzące w organizmie – dotlenienie krwi poprawia się aż o 30 % już po jednej ozonowej kroplówce. Od razu po zabiegu następuje również zamiana starych komórek krwi na nowe, odczuwalny jest wzrost witalności i siły, pacjenci zyskują dodatkową energię oraz poprawia się ich ogólne samopoczucie. Dzięki tak szybkim efektom, zdecydowana większość pacjentów decyduje się na całą terapię ozonem.

Ile powinna trwać terapia ozonem w formie dożylnej?

Zalecana terapia ozonoterapii podawana w formie kroplówek ozonowych powinna zawierać od 10 do 15 zabiegów w zależności od stanu zdrowia konkretnego pacjenta oraz uzyskanych po określonym czasie rezultatach. Najlepiej jest, aby zabiegi były wykonywane codziennie lub ewentualnie co drugi dzień. Po całej serii zabiegów z naozonowaną kroplówką, w celu podtrzymania efektów zalecane jest, aby raz w miesiącu nadal poddawać się ozonoterapii. Po całej serii w ilości minimum 10 zabiegów poziom nasycenia krwi tlenem w organizmie pacjenta zwiększa się nawet 10-krotnie. Cała terapia przyczynia się również znacznie szybszej regeneracji oraz usprawnienia funkcji poszczególnych narządów.

.