Autohemotransfuzja – jakie są przeciwwskazania zabiegu?

Komentowany: Brak komentarzy

autohemotransfuzjaAutohemotransfuzja, czyli ozonowanie krwi żylnej to jedna z najbardziej skutecznych technik ozonoterapii, zaliczających się do zabiegów inwazyjnych. Na czym właściwie polega autohemotranzfuzja? Otóż cały zabieg trwa około 30 minut – najpierw lekarz lub pielęgniarka pobiera z żyły pacjenta około 100-150 ml krwi, następnie następuje jej naozonowanie i natychmiastowe oddanie do tej samej żyły. Należy zaznaczyć, iż cała autohemotransfuzja jest wykonywana z jednego wkłucia.

Zabieg autohemotransfuzji jest całkowicie bezpieczny pod warunkiem przeprowadzania go przez odpowiednio przygotowane osoby. Jednak do tej pory nie odnotowano żadnych niekorzystnych skutków ozonoterapii.

Wręcz przeciwnie, to właśnie autohemotransfuzja jest zachwala i uznawana przez lekarzy, jak i pacjentów ze względu na bardzo szybko zauważalne efekty w organizmie. Zabiegi te mogą być stosowane niemal u każdego, ponieważ nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, tak więc z dobroczynnego działania ozonu mogą skorzystać malutkie dzieci, jak i osoby w podeszłym wieku. Dowodem na to, że autohemotransfuzja jest bezpieczną metodą świadczy choćby fakt, iż ogólnych przeciwwskazań co do przeprowadzenia tego zabiegu jest zaledwie kilka i są to takie schorzenia jak nadczynność tarczycy, niewyrównane ciśnienie krwi, przebyty świeży zawał mięśnia sercowego. Autohemotransfuzja nie jest również zalecana kobietom w ciąży oraz będącym w okresie laktacji, a także w przypadku osób, które zatruły się alkoholem.

Zapewne mimo tych kilku przeciwwskazań spora grupa osób nadal ma wątpliwości co do autohemotransfuzji i zastanawia się czy ten inwazyjny zabieg na pewno jest dla nich. Otóż, jeśli tylko skorzysta się z usług specjalistycznych instytucji, które profesjonalnie zajmują się ozonoterapią to nie należy się niczego obawiać. Przed zabiegiem zawsze odbywa się wizyta u lekarza, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu oraz sprawdzenia dokumentacji medycznej, historii przebytych chorób i aktualnie branych lekarstw oceni czy możemy być poddani autohemotransfuzji, czy może jednak istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu.

.