Gdzie wykonać i jaki jest koszt zabiegu autohemotransfuzji?

Komentowany: Brak komentarzy

couple in shades at sea sideAutohemotransfuzja ze względu na bezpośrednie podawanie dawki naozonowanej własnej krwi pacjenta do jego żyły jest uznawana za jedną z najbardziej skutecznych metod ozonoterapii.

Technika ta jest zaliczana do inwazyjnych sposobów leczenia i mimo ogromnej popularności oraz uznania wśród społeczeństwa i lekarzy, wciąż jest metodą niekonwencjonalną. Natomiast w tradycyjnym leczeniu jest stosowana wyłącznie jako technika wspomagająca lub lekarze sięgają po autohemotransfuzję dopiero w sytuacji, gdy medycyna konwencjonalna jest bezradna wobec choroby i nie można osiągnąć zadawalających rezultatów.

Autohemotransfuzja – jak wygląda zabieg?

Zabieg ozonowania krwi, czyli autohemotransfuzji polega na pobraniu z dużej żyły pacjenta określonej ilości (100-150 ml) krwi, która trafia do specjalnej buteleczki z preparatem przeciw krzepnięciu. Następnie osoba przeprowadzająca badanie przy użyciu medycznego aparatu ozonuje krew wykorzystując mieszaninę tlenowo-ozonową. Naozonowana krew jest ponownie wprowadzana do żyły pacjenta przez to samo wkłucie.

Cały zabieg jest bezpieczny, ponieważ odbywa się w zamkniętym obiegu, a wykorzystane narzędzia są jednorazowego użytku. Zabieg autohemotransfuzji trwa około 30 minut. Zaleca się przeprowadzenie od 10 do 15 zabiegów, aby osiągnąć najlepsze rezultaty zdrowotne, po czym wystarczą comiesięczne dawki podtrzymujące oddziaływanie ozonu na organizm pacjenta.

Autohemotransfuzja (ozonowanie krwi) – gdzie wykonać i jaki jest koszt zabiegu?

Ze względu na rosnące zainteresowanie zabiegiem autohemotransfuzji w Polsce powstaje coraz to więcej placówek i instytucji specjalizujących się w przeprowadzaniu zabiegów wykorzystujących cenne właściwości ozonu. Warto jednak dobrze sprawdzić wiarygodność konkretnego gabinetu oraz uprawnienia osób w nim pracujących. Przed samym zabiegiem zawsze konieczna jest rozmowa z lekarzem, który musi wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania do autohemotransfuzji. Cena jednorazowego zabiegu ozonowania krwi w zależności od wybranej instytucji wynosi od 180 do 250 zł. Warto dodać, iż zazwyczaj przy zdecydowaniu się na całą serię 10 zabiegów pacjenci mogą liczyć na promocyjne ceny.

.