Ozonoterapia – czy ozon można przedawkować?

Komentowany: Brak komentarzy

ID-100129393

W bardzo wielu przypadkach chorobowych, ozonoterapia okazuje się o wiele bardziej skuteczna niż tradycyjna metoda leczenia farmakologicznego. Tego typu zabiegi z ozonem cieszą się coraz to większą popularnością głównie ze względu na dobroczynne działanie ozonu, jednak należy także dodać, iż nie zauważono do tej pory żadnych skutków ubocznych, a przeciwwskazania do stosowania tego rodzaju zabiegów również są znikome. Metoda ta może być stosowana u ludzi w każdym wieku, także u dzieci.

Największą zaletą terapii ozonem jest jego silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne. Co więcej, ozon stanowi niezwykle skuteczną broń w walce z wszelkiego rodzaju szkodliwymi mikroorganizmami, ponieważ udowodniono, że nie wykazują one odporności na działanie tego wyjątkowego gazu. Zupełnie inaczej dzieje się z podawaniem antybiotyków, na które bakterie są niestety w stanie się uodpornić i wtedy leczenie nie przynosi już żadnych efektów. Ozonoterapia przyczynia się także do dokładnego oczyszczenia organizmu z toksyn, metali ciężkich, złego cholesterolu i trójglicerydów oraz silnie dotlenia komórki i tkanki.

Czy ozonoterapia jest bezpieczna?

Ozonoterapia jest jak najbardziej bezpiecznym zabiegiem dla naszego organizmu i jak już wspomniano nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Niepotrzebne są także obawy związane z opcją przedawkowania ozonu, ponieważ po prostu tego gazu nie da się przedawkować! Dlaczego? W mieszaninie tlenowo-ozonowej, stężenie ozonu jest odpowiednio dobierane w zależności od rodzaju schorzenia – zwykle proporcje są następujące – 95 % tlenu i 5 % ozonu. Tak więc ozon jest wytwarzany w śladowych ilościach, które w żadnym wypadku nie są w stanie zagrozić naszemu organizmowi. Oczywiście każdy zabieg należy konsultować zawsze z lekarzem, który na podstawie wywiadu z pacjentem oraz analizą wyników badań musi wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do terapii ozonem. Warto tutaj wspomnieć, iż już jeden zabieg poprawia dotleniające właściwości krwi aż o 30 %, a zalecana seria 10 zabiegów zwiększa poziom nasycenia krwi tlenem nawet 10-krotnie. Cała terapia przyczynia się do szybszej regeneracji oraz usprawnienia funkcji poszczególnych narządów.

.