Kroplówka ozonowa jedną z najpopularniejszych technik leczenia

Komentowany: Brak komentarzy

sdfafaOzonoterapia, wykorzystująca cenne właściwości i oddziaływanie na ludzki organizm ozonu to jedna z technik leczenie medycyny niekonwencjonalnej, która coraz częściej jest również praktykowana jako technika wspomagająca podczas tradycyjnego leczenia.

Sprawdza się w szczególności w sytuacjach, gdy rutynowe formy leczenie nie przynoszą zadowalających rezultatów. Co ciekawe, ozonoterapia jest także stosowana podczas leczenia niektórych chorób nowotworowych. Oczywiście zastosowanie ozonoterapii w formie dożylnej jest bardzo szerokie, a sama terapia ozonowa cieszy się powszechnym uznaniem wśród lekarzy i ogromną popularnością wśród pacjentów już niemal na całym świecie.

Najważniejsze właściwości ozonu, które znalazły zastosowanie w ozonoterapii:

  • silne właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze,
  • ozon powoduje znaczne dotlenienie wszystkich tkanek oraz narządów,
  • hamowanie procesów zapalnych w organizmie,
  • zwiększa odporność organizmu.

Zastosowanie ozonoterapii dożylnej w wybranych schorzeniach

Kroplówka ozonowa w stwardnieniu rozsianym (SM)

Przeprowadzone badania kliniczne potwierdziły niezwykle korzystny wpływ wykorzystania ozonoterapii w leczeniu stwardnienia rozsianego. Cała terapia jest prowadzona dożylnie poprzez podanie pacjentowi odpowiednio naozonowanej soli fizjologicznej w formie kroplówki.

Zespół stopy cukrzycowej a ozonoterapia

Jak się okazuje, zastosowanie terapii ozonem jeszcze w początkowym stadium choroby, może przyczynić się do zatrzymania rozwoju martwicy, a tym samym zapobiega zakażeniu kości i powstaniu innych groźnych powikłań, które niestety w większości przypadków prowadzą do amputacji.

Terapia ozonem w zapaleniach kości

W przypadku występowania przewlekłych zapaleń tkanki kostnej, najbardziej zadowalające rezultaty leczenia osiąga się podczas zastosowania równocześnie dwóch metod ozonoterapii – technikę miejscowego podania ozonu oraz kroplówki z naozonowaną solą fizjologiczną. Niezwykle wysoka skuteczność ozonoterapii został potwierdzona w trakcie leczenia zapalenia kości, które zostało wywołane przez bakterie beztlenowe.

.