Kroplówka ozonowa – jak się przygotować do zabiegu?

Komentowany: Brak komentarzy

Female runner stretching before a run

Kroplówka ozonowa to jedna z najbardziej powszechnie stosowanych technik ozonoterapii wykorzystująca naozonowaną sól fizjologiczną. Tak specjalnie przygotowana mieszanina zostaje podana pacjentowi bezpośrednio do krwi poprzez wbicie się do żyły – cały zabieg wygląda jak tradycyjne aplikowanie kroplówek i trwa około 30 minut.

Kroplówki ozonowe mogą być stosowane podczas leczenia różnego rodzaju schorzeń oraz dolegliwości, są także wykorzystywane jako metody wspomagające tradycyjne leczenie w celu przyspieszenia rezultatów, jednak mogą być również podawane wyłącznie w celach profilaktycznego leczenia, a więc aby zapobiec powstawaniu różnych schorzeń, czy też wyeliminować nawroty choroby. Co ciekawe, bardzo często po kroplówki ozonowe sięgają całkowicie zdrowe osoby, które po prostu chcą wzmocnić swój organizm, poprawić jego wydolność i siłę, a także zyskać natychmiastowy zastrzyk dodatkowej energii.

Czy do zabiegu z wykorzystaniem kroplówek ozonowych należy się odpowiednio przygotować?

Przed samym zabiegiem każdego pacjenta czeka spotkanie i rozmowa z lekarzem, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu i sprawdzeniu całej medycznej dokumentacji określi stan zdrowotny pacjenta oraz wykluczy przeciwwskazania do poddania się zabiegowi ozonoterapii. Właśnie dlatego nie można zapomnieć o przygotowaniu i zabraniu do kliniki następujących dokumentów – kartę informacyjną, wyniki badań laboratoryjnych oraz listę obecnie przyjmowanych leków.

Warto podkreślić, iż do powszechnych przeciwwskazań związanych z ozonoterapią zalicza się takie przypadki jak: niewyrównane nadciśnienie tętnicze, świeży zawał mięśnia sercowego, niewydolność tarczycy, zatrucie alkoholowe, ciąża.

Sam zabieg nie wymaga jakiegoś specjalnego przygotowania, warto jednak pomyśleć o wygodnym ubraniu, które zapewni swobodny dostęp do miejsca wkłucia się do żyły na ręce, zwykle w jej wewnętrznym zgięciu. Zapewne podczas konsultacji, lekarz poinformuje o dodatkowych zaleceniach związanych z przygotowaniem się do zabiegu ozonoterapii dożylnej.

.