Kroplówka ozonowa – jak działa na organizm?

Komentowany: Brak komentarzy

tStock3Jedną z dożylnych metod ozonoterapii jest tzw. kroplówka ozonowa, która wykorzystuje cenne i dobroczynne dla organizmu właściwości ozonu poprzez podawanie specjalnie naozonowanych kroplówek z solą fizjologiczną prosto do krwi pacjenta. Ozonoterapia jest wykorzystywana w medycynie jako forma wspomagająca podstawowe leczenie, a także w kosmetologii m.in. w celu zahamowania procesów starzenia organizmu.

Ozon wykazuje niezwykle silne właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze oraz grzybobójcze. Gaz ten jest również jednym z najsilniejszych utleniaczy i bardzo skutecznie zwalcza wolne rodniki, które są niezwykle szkodliwe dla komórek w ludzkim organizmie. Ozon ma działanie dezynfekujące, usprawnia proces oddychania wewnątrzkomórkowego oraz skutecznie oczyszcza organizm z wszelkiego rodzaju toksyn i niebezpiecznych substancji. Dodatkowo, ozon wzmacnia ogólne działanie układu immunologicznego, podnosi stężenie TNF i cytokin.

Jak kroplówki ozonowe wpływają na organizm pacjenta?

Co ważne, zauważalne rezultaty z zastosowania terapii ozonowej pojawiają się bardzo szybko, bo już po pierwszym zabiegu. Wynika to z faktu, iż poprzez bezpośrednie wprowadzenie mieszaniny do krwi, ozon może od razu działać na organizm pacjenta poprzez:

  • obniżenie lepkości krwi, poprawę metabolizmu krwinek czerwonych, wzmocnienie elastyczności błony erytrocytów, zwiększenie poziomu natlenienia krwi, stymulację procesu mikrokrążenia,
  • rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz wspomaganie krążenia obocznego w wyniku zwiększenia ilości wydzielanej prostacykliny,
  • zwiększenie się wydolności organizmu,
  • znaczną poprawę funkcjonowania układu odpornościowego,
  • obniżenie kwasu moczowego oraz poziomu „złego” cholesterolu.

Warto podkreślić, iż kroplówki ozonowe coraz częściej są i wręcz powinny być stosowane jako leczenie profilaktyczne, w szczególności w przypadku takich schorzeń jak – wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca, nikotynizm, podwyższone ciśnienie krwi. W powyższych chorobach, aby osiągnąć jak najlepsze i najszybsze efekty, należy zastosować ozonoterapię jak najwcześniej (w początkowej fazie choroby).

.