Kroplówka ozonowa – czy są jakieś przeciwwskazania?

Komentowany: Brak komentarzy

bath_bathroom_brightKroplówka ozonowa to specjalistyczny zabieg stosowany przede wszystkim w medycynie alternatywnej, często jest to metoda wykorzystywana w celu wspomagania leczenie konwencjonalnego, a także profilaktycznie, aby zapobiec powstawaniu wielu schorzeń i dolegliwości. Ta nowoczesna technika ozonoterapii polega na podaniu kroplówki z tradycyjną solą fizjologiczną prosto do żyły pacjenta, która wcześniej została odpowiednio naozonowana za pomocą profesjonalnego sprzętu z mieszaniną tlenowo-ozonową.

Metoda ta staje się coraz to bardziej powszechna również w naszym kraju, dlatego też coraz częściej pojawiają się zapytania i wątpliwości związane z przeciwwskazaniami co do tego rodzaju zabiegu z wykorzystaniem kroplówek ozonowych.

Najważniejsza informacja to fakt, iż ozonoterapia może być stosowana przez pacjentów dosłownie w każdym wieku, nie ma więc żadnym ograniczeń wiekowych. Oczywiście każdy organizm może reagować inaczej, jednak dotyczy to raczej okresu, w którym pojawią się rezultaty z przeprowadzonego zabiegu, ponieważ do tej pory nie stwierdzono u pacjentów żadnych efektów ubocznych po przebytych zabiegach z kroplówką ozonową. Do najważniejszych przeciwwskazań, w przypadku których nie powinno się poddawać zabiegom z kroplówką ozonową zalicza się następujące schorzenia – niewyrównane nadciśnienie tętnicze, świeżo przebyty zawał mięśnia sercowego, nadczynność tarczycy. Nie należy także korzystać z tej metody ozonoterapii w przypadku kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia, a także po zatruciu alkoholem.

Co ważne, jeśli zdecydujemy się na zabieg ozonoterapii powinniśmy skorzystać wyłącznie z usług sprawdzonych i renomowanych instytucji, które specjalizują się w tego typu zabiegach. To bardzo ważne, ponieważ tylko profesjonaliści zadbają o pełne bezpieczeństwo pacjentów.

Przed zabiegiem zawsze powinna się odbyć najpierw krótka konsultacja z lekarzem, który przeprowadzi z nami specjalny wywiad medyczny i na podstawie wyników badań oraz dostarczonej przez pacjenta medycznej dokumentacji o przebytych chorobach, będzie on w stanie określić czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.

.