Jakie są efekty lecznicze z zastosowania rękawa ozonowego?

Komentowany: Brak komentarzy

Parents giving piggyback ride to childrenRękaw ozonowy jest jedną z najbardziej skutecznych technik ozonoterapii w leczeniu zewnętrznym. Jego skuteczność i szybkość w działaniu jest potwierdzona przez wiele różnorodnych przykładów chorób pacjentów m.in. dzięki zastosowaniu terapii ozonem przy pomocy szczelnego rękawa (buta) wielu pacjentom ze zdiagnozowanym zespołem stopy cukrzycowej, udało się uniknąć amputacji nogi. Zabiegi z rękawem ozonowym są wykonywane w celu przyspieszenia leczenia tradycyjnego, a także coraz częściej terapia ta jest prowadzona samodzielnie jako podstawowe leczenie, szczególnie w sytuacji, gdy inne metody konwencjonalne nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Efekty lecznicze ozonoterapii zewnętrznej

Lekarze ze Stanów Zjednoczonych, państw Europy Zachodniej oraz Rosji, gdzie ozonoterapia jest powszechnie stosowana niemal jednogłośnie twierdzą, iż metoda ta jest najbardziej skuteczną techniką w leczeniu różnego rodzaju ran.

Ozon zaczęto wykorzystywać do leczenia ran ze względu na jego silne właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze oraz grzybobójcze. Lekarze, którzy stosowali rękaw ozonowy byli zaskoczeni kilkakrotnie szybszym procesem gojenia się ran w porównaniu do zastosowania powszechnych środków. Ozonoterapia jest także stosowana w przypadku ran, które wcześniej zostały określone jako niegojące się i tutaj również w krótkim czasie osiąga się zadowalające efekty i to bez powstawania blizn. Rękawy ozonowe są także wykorzystywane po zabiegach operacyjnych w celu przyspieszenia gojenia ran, ale również by zapobiegać powstawaniu blizn – tutaj osiąga się sukces. W szczególności bardzo dobre rezultaty można zauważyć w przypadku świeżych blizn oraz rozstępów.

Rękaw ozonowy jest wykorzystywany podczas leczenia trudno gojących się ran, owrzodzeń, oparzeń, odleżyn, w przypadku grzybicy, chorób skóry, a także przy wspomnianej już tzw. stopie cukrzycowej wywołanej cukrzycą lub miażdżycą. But ozonowy może być także stosowany w celach profilaktycznych, aby zapobiec powstawaniu choroby oraz jej groźnych powikłań.

.