Jak wygląda zabieg ozonoterapii stosując rękaw (but) ozonowy?

Komentowany: Brak komentarzy

stockvault-bacteria-126990(1)

Ozonoterapia wykorzystuje wszystkie dobroczynne właściwości ozonu, dzięki czemu bardzo skutecznie można nie tylko wspomóc rutynowe leczenie wielu chorób, ale także terapia ta coraz częściej jest podstawową metodą leczniczą stosowaną głównie w sytuacjach, gdy konwencjonalne sposoby nie przynoszą korzyści zdrowotnych dla pacjenta.

Wyróżnia się kilka rodzajów technik stosowanych w ozonoterapii – wybór zależy od konkretnego schorzenia, często w celu zwiększenia efektów lub przyspieszenia całej terapii stosuje się łączone zabiegi:

  • dożylne wlewy odpowiednio naozonowanych płynów,
  • aplikacja mieszaniny tlenowo-ozonowej bezpośrednio do tkanek poprzez zastrzyki w miejsca zakażonych tkanek lub podając je do jam ciała, przetok lub stawów,
  • autohemotransfuzja, czyli pobieranie własnej krwi pacjenta i podanie jej ponownie w połączeniu z ozonem,
  • podawanie niewielkiej ilości mieszaniny tlenowo-ozonowej prosto do tętnicy udowej, ten zabieg jest stosowany w przypadku leczenia niedokrwienia kończyn wywyołanych miażdżycą,
  • forma nasiękowa stosowana za pomocą przemoczek lub też ozonowanych okładów,
  • specjalne maści, szampony oraz olejki nasączone ozonem,
  • metoda zewnętrzna, która polega na leczeniu za pomocą gazu przepływającego przez bardzo szczelny rękaw, który zakładany jest zazwyczaj na chorą kończynę (technika ta została dokładnie opisana poniżej).

Rękaw (but) ozonowy – jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na oddziaływaniu mieszaniny tlenowo-ozonowej o różnych stężeniach w formie gazowej, stosując specjalistyczną osłonę foliową (tzw. rękaw ozonowy) na kończyny dolne. Taka gazowa kąpiel powinna trwać co najmniej 30 minut. Zabiegi należy wykonywać każdego dnia, a cała terapia zawiera 10-15 kąpieli. Zastosowanie rękawa ozonowego jest polecany w szczególności osobom, u których występuje owrzodzenie stopy w wyniku cukrzycy lub na tle miażdżycy, czyli tzw. zespół stopy cukrzycowej, a także w razie pojawienia się owrzodzenia żylakowego podudzi. Dzięki zastosowaniu ozonoterapii w formie buta ozonowego, udaje się całkowicie wyleczyć wszelkie dolegliwości w bardzo krótkim czasie. Tego rodzaju zabiegi są również praktykowane u chorych na cukrzycę w celach profilaktycznych.

.