Jak wygląda zabieg ozonoterapii przy wykorzystaniu rękawów ozonowych?

Komentowany: Brak komentarzy

2b8ce1ca-28e5-4af8-9021-35c96b14a973Powszechnie stosowane są różne techniki oraz metody ozonoterapii, która wykorzystuje cenne właściwości ozonu. Mimo, iż terapia zaliczana jest do sposobów leczenia medycyny alternatywnej (przynajmniej w naszym kraju), to zyskuje coraz większe uznanie wśród lekarzy, którzy stosują ozonoterapię jako metodę wspomagającą leczenie tradycyjne w celu osiągnięcia znacznie szybszych efektów zdrowotnych. Co więcej, zabiegi z mieszaniną tlenowo-ozonową są bardzo często praktykowane również w sytuacjach, gdy medycyna konwencjonalna nie przynosi już żadnych korzyści dla pacjenta.

Najbardziej znane są metody inwazyjne, które wymagają wkłucia się do żyły pacjenta i podaniu ozonu bezpośrednio do krwi. Przykładem tych technik jest autohemotransfuzja (ozonowanie krwi żylnej pacjenta), podanie naozonowanych kroplówek oraz zastrzyki bezpośrednio do jam ciała, stawów, mięśni.

Oczywiście wyróżnia się także metody zewnętrzne, w przypadku których zabiegi nie wymagają inwazyjnych działań lekarza. Do najbardziej znanych i zarazem najskuteczniejszych technik zewnętrznych ozonoterapii zlicza się tzw. suche kąpiele ozonowe, w przypadku których wykorzystuje się rękaw (but) ozonowy wykonany ze specjalnego, bardzo szczelnego materiału odpornego na ozon.

Zabieg ozonoterapii z wykorzystaniem buta ozonowego

Metoda ta polega na oddziaływaniu mieszaniny tlenowo-ozonowej w formie gazowej na chore miejsce, zazwyczaj na kończyny pacjenta, na które zakłada się specjalny worek foliowy. W takiej ozonowej kąpieli chora kończyna pozostaje przez co najmniej 30 minut. Cała terapia powinna zawierać 10-15 pojedynczych, wykonywanych codziennie zabiegów. Rękawy ozonowe są polecane szczególnie osobom z owrzodzeniami stopy z powodu cukrzycy (tzw. zespół stopy cukrzycowej) lub na tle miażdżycy, a także przy owrzodzeniach żylakowych podudzi. W powyższych przypadkach zastosowanie buta ozonowego pozwala na osiągnięcie wspaniałych efektów i to w bardzo krótkim czasie. Istnieje spora liczba pacjentów, którzy uniknęli amputacji po zastosowaniu ozonoterapii zewnętrznej podczas leczenia stopy cukrzycowej.

.