Jak przebiega zabieg autohemotransfuzji?

Komentowany: Brak komentarzy

baby_and_doll_193892

Autohemotransfuzja, znana również pod pojęciem ozonowania krwi żylnej to jedna z metod ozonoterapii wykorzystującej korzystne właściwości ozonu. Terapia ta staje się coraz bardziej popularna oraz powszechnie stosowana zarówno jako leczenie alternatywne, jak i również jako technika wspomagająca w medycynie konwencjonalnej. Warto wspomnieć, iż ozonoterapia jest praktykowana w wielu krajach na całym świecie, a w Polsce po raz pierwszy została zastosowana w roku 1986 przez prof. med. Zygmunta Antoszewskiego.

Jak wygląda zabieg ozonowania krwi?

Autohemotransfuzja jest zabiegiem inwazyjnym, bowiem konieczne jest pobranie krwi w ilości 100-150 mililitrów poprzez wkłucie się do żyły pacjenta (zwykle w zgięciu łokciowym). Pobrana krew trafia do specjalnie przygotowanej buteleczki, w której znajduje się konserwant zapobiegający jej krzepnięciu. Następnie przy wykorzystaniu aparatu medycznego wytwarzana jest mieszanina tlenowo-ozonowa o określonym stężeniu ozonu (dawka tego gazu jest ściśle zależna od stanu i rodzaju choroby).

Po naozonowaniu pobranej wcześniej krwi, mieszanina zostaje podana bezpośrednio do żyły pacjenta. Należy tutaj zaznaczyć, iż cały zabieg autohemotransfuzji odbywa się w zamkniętym obiegu, a więc zarówno pobranie krwi, jak i aplikacja naozonowanej mieszaniny następuje poprzez jedno wkłucie. Co więcej, każdy element, który został zastosowany podczas zabiegu jest jednorazowego użytku. Tak więc zabieg ozonowania krwi jest jak najbardziej bezpieczny i trwa około pół godziny.

Co dzieje się tuż po zabiegu?

Po wprowadzeniu ozonu do krwi pacjenta, rozpoczyna się w organizmie natychmiastowy proces szybkiego odmładzania krwi poprzez wymianę starych komórek krwi na nowe. Takie działanie wynika z tego, iż stare komórki nie są w stanie przetworzyć dostarczany do nich ozon, który je skutecznie rozpuszcza i tym samym organizm może powrócić do naturalnej równowagi wewnętrznej poprzez produkcję zdrowych, w pełni funkcjonalnych komórek. Ozonoterapia skutecznie oczyszcza organizm z wszelkich toksyn i chorobotwórczych mikroorganizmów, poprawiając witalność i siłę organizmu oraz zwiększając odporność.

.