Gdzie podają kroplówki ozonowe i jaki jest koszt zabiegu?

Komentowany: Brak komentarzy

head2

Kroplówki ozonowe są jedną z technik ozonoterapii wykorzystującej dobroczynne działanie ozonu na nasz organizm. Metoda ta zaliczana jest do technik inwazyjnych ze względu na konieczność wkłucia się do żyły pacjenta i podłączeniu specjalnie naozonowanej kroplówki z solą fizjologiczną. Cały zabieg trwa około 30 minut i jest całkowicie bezpieczny dla naszego organizmu – jak dotąd nie zaobserwowano żadnych negatywnych oddziaływań na stan zdrowia pacjenta w trakcie i po zabiegu ozonoterapii.

Kroplówki ozonowe cieszą się coraz  większym zainteresowaniem, chociaż tego typu zabiegi wciąż rzadko są wykonywane przez gabinety medycyny konwencjonalnej. Właśnie z tego powodu pojawia się sporo wątpliwości i obaw co do specjalistycznego sprzętu oraz profesjonalnego podejścia osób aplikujących kroplówki ozonowe. Korzyści wynikających z podjęcia terapii ozonem jest wiele – takie zabiegi są przeznaczone bowiem zarówno dla osób, u których występują określone schorzenia oraz dolegliwości, ale także coraz chętniej zabiegom ozonowych kroplówek poddają się osoby chcące zwiększyć siłę i witalność organizmu, zyskać dodatkową energię, czy też polepszyć swoją odporność np. w okresie jesienno-zimowym. Sprawdźmy więc gdzie można skorzystać z zabiegów wykorzystujących lecznicze właściwości ozonu, a także jakie są koszty takiej terapii?

Instytutów i centrum ozonoterapii jest w Polsce naprawdę wiele, tak więc na wybór nie można narzekać. Zanim jednak zdecydujemy się na sam zabieg warto jest poszukać informacji oraz opinii w internecie na temat konkretnych gabinetów. Dobrze byłoby także porozmawiać z osobami, które już są po zabiegach ozonowych kroplówek. Nie należy mieć także żadnych oporów przed telefoniczną weryfikacją placówki, w szczególności warto zapytać o uprawnienia i przeszkolenie personelu, który wykonuje zabieg. Pamiętajmy, iż zawsze przed umówieniem się na zabieg, powinniśmy odbyć rozmowę z lekarzem, któremu przedstawiamy naszą dokumentację medyczną oraz wykaz aktualnych lekarstw. Na tej podstawie będzie on w stanie ocenić czy w ogóle możemy poddać się zabiegowi. Jeśli więc w danym instytucie ktoś chce nas od razu zapisać na zabieg, bez wywiadu lekarskiego, to z pewnością lepiej jest zrezygnować z ich oferty. Jeśli chodzi o sam koszt zabiegu z naozonowanymi kroplówkami to waha się w granicach od 80 do 150 zł. Wizyta u lekarza przed zabiegiem jest zwykle dodatkowo płatna.

My polecamy sprawdzoną placówkę w Grodzisku Mazowieckim – Progress Clinic.

Progress Clinic jest przychodnią prywatną zajmującą się nie tylko ozonowaniem organizmu. Mają u siebie kilkanaście specjalizacji lekarzy, USG, Rentgen i świetną obsługę. Nie bez przyczyny są naszym Partnerem. Sprawdź ich – my ręczymy!

.