Czy zabieg autohemotransfuzji jest bezpieczny?

Komentowany: Brak komentarzy

fruit_smile_184427

Ozon to gaz, który występuje naturalnie w naszej atmosferze. Bardzo często jest on określany jako niezwykle skuteczny oczyszczacz ze wszystkich powstałych zanieczyszczeń. Ozon jest trójcząsteczkową formą tlenu, przez co dla nas jest w pełni bezpiecznym gazem. Jest on przez nas wyczuwany tuż po burzy, kiedy po elektrycznych wyładowaniach zwiększa się poziom ozonu w atmosferze – właśnie dlatego wtedy czujemy „rześkie” i czyste powietrze. Ten oczyszczający gaz jest także wytwarzany przy spadających wodach wodospadów. Ozonoterapia dożylna zaczęła być stosowana właśnie w celu oczyszczenia krwi z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń oraz toksyn. Wykonywane zabiegi przynoszą wspaniałe i często natychmiastowe rezultaty.

Szacuje się, iż zabiegów z wykorzystaniem ozonu w formie inwazyjnej przeprowadzono już ponad 100 milionów na świecie, a metoda ta zyskuje na popularności wśród lekarzy, naukowców, a także oczywiście samych pacjentów. Poszerza się grono osób, którym dzięki ozonoterapii udało się wyleczyć z boreliozy (choroba uważana za nieuleczalną), uratowały stopę cukrzycową, która kwalifikowała się już do amputacji, pozbyły się zaawansowanego niedosłuchu, czy też powracających infekcji i przeziębień. Pozytywnych opinii oraz dowodów potwierdzających skuteczność terapii ozonem jest mnóstwo, a skutków ubocznych i szkodliwych oddziaływań – brak.

Autohemotransfuzja zaliczana jest do najskuteczniejszych technik terapii ozonem i mimo, iż jest to metoda inwazyjna, zabieg ten jest w pełni bezpieczny dla pacjenta. Również przeciwwskazań co do tej metody jest zaledwie kilka. Autohemotransfuzja polega na wkłuciu się do żyły pacjenta, pobraniu określonej ilości krwi (100-150 ml), która następnie zostaje poddana naozonowaniu – jest łączona ze specjalną mieszaniną tlenowo – ozonową o odpowiednich stężeniach. Powstała mieszanina jest z powrotem podawana do tej samej żyły. Wszystko odbywa się w obiegu zamkniętym przy wykonaniu jednego wkłucia, a użyte w zabiegu elementy są jednorazowego użytku.

.