Co to jest kroplówka ozonowa?

Komentowany: Brak komentarzy

smiling_baby_girl

Kroplówka ozonowa to jedna z technik ozonoterapii, czyli terapii leczniczej wykorzystującej mieszaninę tlenowo-ozonową. Ten specjalistyczny zabieg polega na zaaplikowaniu kroplówki bezpośrednio do żyły pacjenta, w której znajduje się naozonowana sól fizjologiczna.

Ozon jest oczywiście podawany do mieszaniny w odpowiednim stężeniu, dzięki czemu cały zabieg jest jak najbardziej bezpieczny dla organizmu pacjenta. Podawanie kroplówki ozonowej trwa około 30 minut, a odczuwalne efekty pojawiają się już po pierwszym zabiegu, chociaż zaleca się, aby cała terapia zawierała 10-15 serii wykonywanych codziennie lub w odstępach dwudniowych. Po przebyciu całej serii zalecanych zabiegów w celu podtrzymania dobroczynnego oddziaływania ozonu na organizm można stosować dodatkowo jeden zabieg z kroplówką ozonową w każdym miesiącu.

Najważniejsze oddziaływanie ozonoterapii w postaci dożylnej na organizm pacjenta to zwiększenie efektywności dostarczania tlenu do wszystkich tkanek oraz narządów, poprawa funkcjonowania metabolizmu krwinek czerwonych, zmniejszenie poziomu cholesterolu i trójglicerydów, pobudzenie właściwości detoksykacyjnych wątroby, pobudzenie układu immunologicznego, uwalnianie do organizmu naturalnych czynników obronnych – cytokiny, interfon oraz interleukiny.

Kroplówki ozonowe są zalecane w przypadku wspomagania leczenia następujących schorzeń i dolegliwości: – choroby o podłożu bakteryjnym, wirusowym oraz grzybiczym, choroby układu krążenia w szczególności obwodowe i około mózgowe, choroby wirusowe takie jak zapalenie wątroby, opryszczka, półpasiec, stany zapalne, problemy z naczyniami, zapalenie stawów, zapalenia wewnątrz jelitowe, zapalenie odbytnicy, zapalenie jelita grubego, wspomaganie terapii leczenia niektórych odmian nowotworowych, infekcje dróg moczowych, borelioza, infekcje beztlenowcowe, choroby oczu (np. retinopatia cukrzycowa), stwardnienie rozsiane (SM), choroby o podłożu alergicznym, astma, pourazowe zapalenie kości i tkanek miękkich, podczas rewitalizacji po przebytych zabiegach..