Autohemotransfuzja – najskuteczniejsza metoda leczenia ozonem

Komentowany: Brak komentarzy

a_drop_of_blood_193639Ozonoterapia polega na leczeniu za pomocą specjalnej mieszaniny tlenowo-ozonowej, w szczególności wykorzystująca właściwości ozonu. Mimo, iż wciąż terapia ozonem jest zaliczana do metod niekonwencjonalnych, to jest już powszechnie stosowana w celu wspomagania leczenia rutynowego. Bardzo często jest także stosowana w przypadkach, gdy konwencjonalne metody nie przynoszą żadnych efektów zdrowotnych.

Ozonowanie krwi żylnej

Najbardziej skuteczną metodą ozonoterapii jest autohemotransfuzja. Ten inwazyjny zabieg polega na pobraniu z żyły pacjenta (zwykle w zgięciu łokciowym) krwi w ilości 100-150 ml do specjalnej butelki z konserwantem przeciw jej krzepnięciu. Później przy wykorzystaniu medycznego aparatu krew jest mieszana z ozonem o odpowiednim stężeniu i z powrotem wraca do tej samej żyły pacjenta. Autohemotransfuzja trwa około 30 minut i jest w pełni bezpieczna – zabieg odbywa się w obiegu zamkniętym, a wszystkie wykorzystane elementy są jednorazowego użytku. Co ważne, autohemotransfuzja daje możliwość bardzo dokładnego dozowania ozonu do hemoglobiny oraz osocza krwi wykorzystując specjalną butelkę z podciśnieniem.

Jak autohemoterapia działa na nasz organizm?

Niemal od razu po zabiegu następuje aktywna wymiana starych i chorych komórek na nowe. Ten proces jest bardzo często określany jako szybkie odmładzanie krwi. Takie działanie jest spowodowane tym, że chore i niefunkcjonalne komórki w naszym organizmie nie są już w stanie przetworzyć ozonu, który je rozpuszcza, a chory organizm ma wtedy możliwość przywrócenia naturalnej równowagi. Jest to szczególnie istotne działanie w przypadku chorób nowotworowych. Autohemotransfuzja powoduje także znaczną poprawę płynności krwi, równocześnie zmniejszając jej gęstość.

Co więcej, ozon wykazuje niezwykle skutecznie działanie wirusobójcze, bakteriobójcze i grzybobójcze. Dlatego właśnie, autohemotransfuzja polegająca na ozonowaniu krwi, jest najbardziej skutecznym zabiegiem w przypadku leczenie wszelkiego rodzaju zakażeń i infekcji gronkowcami oraz paciorkowcami. Z przeprowadzonych badań wynika również, iż w przypadku boreliozy i grzybicy technika ta pozwala na całkowite wyleczenie.

.